5 nepřátel, kteří žijí ve vaší sedačce

25. 9. 2020

Přemýšleli jste někdy o tom, proč se některé oblasti ve vaší domácnosti tak snadno udržují v čistotě, ale sedačka, křeslo nebo taburet mezi ně nepatří?
Otřít hadrem či houbičkou není zrovna ta správná péče ani za použití rádoby zázračné aktivní pěny z drogérie.

Zamyslete se - pravidelně drhneme a leštíme naše koupelny, vysáváme a vytíráme podlahy i koberce, utíráme prach, myjeme okna, ošetřujeme kuchyňské linky a další nábytek. 
Ale přiznejte si, kdy jste naposledy nechali profesionálně vyčistit a desinfikovat váš gauč?

Nezoufejte, nejste jediní, kdo přehlíží tento nejpoužívanější kus nábytku v domácnosti. Ale až si přečtete, jaká ošklivá nebezpečí pravděpodobně skrývá vaše sedačka, může vás to motivovat k prvnímu objednání mých služeb pravidelného čištění mokrou metodou a dosáhnout tak dlouhověkosti ne vždy dvakrát levné pohovky.

1 - Alergeny a roztoči

Prachu i roztočům (jejich výkalům) se daří v měkkých čalouněných vláknech. 
Jako by nebyli už tak dostatečně nechutní a odporní, ale ještě ke všemu mohou dráždit naše dýchací cesty a způsobit alergie, astma i další závažné dýchací potíže.

Přitom stačí váš čalouněný nábytek nechat jednou nebo dvakrát za rok vyčistit a udržet tyto alergeny pod kontrolou. Profesionální mokré čištění navíc zlepšuje kvalitu vnitřního klima v domácnosti odstraněním 98% alergenů z čalounění a koberců a 89% bakterií přenášených vzduchem.

2 - Bakterie a viry

Bakterie se snadno šíří v čalounění každým dnem svého života. Vzhledem k tomu, že sedačky jsou tak vysoce frekventovaným místem, kde naše děti a zvířata často sedí, jedí a hrají si, vládnou tyto oblasti na pomyslném žebříčku mezi těmi kde se to bakteriemi a viry jen hemží. Takže je při sezení neustále vdechujeme a vlastně se v nich tak nějak obalujeme aniž by nám to docházelo. Na nečištěné sedačce, stačí pohyb a mikročástice, které okem nevidíme, se dlouze víří nás, přičemž je neustále vdechujeme. Pokud máte čističku vzduchu či klimatizaci, víření probíhá ještě intenzivněji a to určitě není našemu zdraví prospěšné.

Proto je vcelku zásadní, dbáte-li na své zdraví i zdraví svých dětí aby se o čalounění v domácnosti pravidelně a odborně pečovalo. Jen tak se nebudou okolo vás v takové míře viry potažmo nemoci rozšiřovat. Například taková dva/tři roky nečištěná sedačka, není zrovna nic pro zdravé posezení.

3 - Plísně

Molitan v našich sedačkách je sice pohodlný, ale snadno absorbuje vlhkost jako houba a tím může vznikat perfektní prostředí pro růst plísní. Plíseň není v počáteční fázi viditelná, ale i tak dokáže přivodit různé zdravotní problémy, astma nevyjímaje. Pokud se Vám někdy na sedačku vylila sklenice vody, čaje nebo něčeho ostřejšího, je dost pravděpodobné že bez řádného vysušení vznikla plíseň. možná je dost hluboko, ale přeci.
Po mokrém čištění, je čalounění sice mokré, ale za to ošetřené ekologicky nezávadnou chemií, ve které si plíseň nepřijde na své a o to jde. Nebezpečné částice plísní není v žádném případě vhodné vdechovat nebo se jich dotýkat.

4 - Oleje a tuky

Tuky a oleje dokáží na našich sedačkách udělat pěknou paseku. Mnohdy i nenávratnou.
Často se setkávám s tím, že po brambůrkách ale i jiných dobrotách, které si v sedačkách dopřáváme, se velmi snadno vytvoří tmavé fleky. Mastnotu z těchto fleků lze odstranit profesionálním mokrým čištěním, ale materiál v 99% zůstává navždy obarven oproti zbylému čalouněné pohovky.
Ideální je na sedačce nic nejíst, ale vím že je to prakticky nemožné. Jsme přeci jen tvorem pohodlným a s dětmi to uhlídat je něco jako boj s větrnými mlýny.
V letním období, kdy slunce praží a my se chráníme různými krémy či olejíčky, je vytvoření mastných skvrn na čalounění pohovky rychlé a snadné jako lusknutí prstu.
Pravidelné čištění čalounění, může udržet toto nevyhnutelné hromadění mastnot a olejů na uzdě, možná zůstanou nějaké neestetické fleky navždy, ale hygiena je na prvním místě, no ne?

5 - Toxické chemikálie a škodlivé částice

Cokoli se vznáší ve vzduchu - například čisticí chemikálie, částice barvy, prach atd. - si nevyhnutelně najde cestu na váš nábytek. Přírodní čištění zeleného potahu od Chem-Dry odstraní tyto chemikálie a částice dráždící pokožku a nebude ve vašem domě ukládat více toxinů.

Čištění čalounění v Gaithersburgu v Marylandu

Nebojte se, všechny ty ošklivé věci, které se skrývají ve vašem gauči, vás mohou přimět se kroutit, ale nemusí tam zůstat, aby zůstali. Profesionální čištění čalounění od Omega Chem-Dry vám může pomoci!

Ušetřete na čištění čalounění v oblasti Gaithersburgu s těmito kupóny s časovým omezením !

STABLE-STUDIOS s.r.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram